headerimg

 Od wschodu słońca aż po zachód jego niech imię Pańskie będzie pochwalone!

Ps 113,3.

Czytajmy Pismo Święte

Czytajmy Pismo Święte!
3 Niedziela Zwykła
Niedziela Słowa Bożego - została ustanowiona 30 września 2019 roku przez papieża Franciszka, aby “w Ludzie Bożym wzrosła religijna i bliska znajomość Pisma Świętego”.
Ksiądz Szymon w dzisiejszym kazaniu zachęcał do podjęcia postanowienia/wyzwania aby przeczytać Pismo Święte "od deski do deski".
Zadał nam konkretne pytanie, które sam otrzymał jeszcze w czasach seminarium: Co by byś zrobił gdyby Pan Bóg na sądzie zapytał ile razy przeczytałeś list, który Ci zostawił - Biblię?
Przytoczył także dość znany cytat - słowa św. Hieronima: "Nieznajomość Biblii jest nieznajomością Chrystusa".
Każdy z nas powinien sobie wziąć pod uwagę te słowa i szczerze przed samym sobą przyznać, czy jako katolik przeczytał Pismo Święte? Choć jeden raz?
W dzisiejszej Ewangelii dobrze wybrzmiewa sens dzisiejszej Niedzieli Słowa Bożego i tego dlaczego powinno się przeczytać Biblię. Święty Łukasz pisze, że spisał Ewangelię aby każdy z nas mógł się przekonać o pewności nauk.
Każdy z nas zna wartość spisanego słowa, każda umowa spisana jest gwarantem jej wypełnienia. Biblia jest taką umową Pana Boga spisaną dla nas, abyśmy wierzyli, byli pewni tego co nam objawił.
Biblia jest Słowem samego Boga, jest pełnią Prawdy. Jezus powiedział: "Niebo i ziemia przeminą, ale moje słowa nie przeminą" (Mt 24,35),
Nie bójmy się podjąć tego wyzwania, pamiętajmy, że doświadczenia Słowa przemienia nasze życie. Poniżej jest plan czytań Biblii na cały rok. Warto z niego skorzystać, ułatwia czytanie, zwłaszcza tych trudniejszych fragmentów np. ze Starego Testamentu.
I nie jest istotne czy faktycznie przeczytamy Pismo Święte w jeden rok, może będziemy potrzebować dwóch lub trzech. Warto jednak zacząć poznawać Boga przez czytanie Jego listu do nas... Może warto zacząć w ogóle od sięgania po Biblię od czasu do czasu, jeżeli tego na co dzień nie robimy.
Jak mówił Ojciec święty Benedykt XVI, bez Biblii chrześcijanin przypomina człowieka idącego w ciemności...
Zapalmy więc w naszym życiu lampę Słowa Bożego, aby oświetlała naszą drogę, byśmy mogli pewnie stawiać kroki i poznawać naszego Boga.
Link do pobrania rozpiski:
wersja kalendarzowa z podziałem na miesiące
wersja 365 dniowa

KONTAKT

Parafia Matki Bożej Zwycięskiej
os. Zwycięstwa 123, 61-649 Poznań
tel. 61 823 00 19
KONTO BANKOWE PARAFII
52 9068 1013 0427 5646 4012 7002

MSZE ŚWIETE

Niedziela: 8:00 9:30 11:00 12:15 18:00

Dni powszednie: 7.00 18.30

BIURO PARAFIALNE

Poniedziałek 9:00-10:00

Wtorek, Piątek 17:00-18:00