Parafia Matki Bożej Zwycięskiej w Poznaniu

Archidiecezja Poznańska

24 godziny dla Pana

Watykańska Rada ds. Promocji Nowej Ewangelizacji organizuje we wszystkich diecezjach świata inicjatywę pastoralną pod nazwą „24 godziny dla Pana”. Polega ona na tym, by przynajmniej w jednym kościele na terenie diecezji dać możliwość skorzystania z Sakramentu pokuty nieprzerwanie przez 24 godziny. Początek inicjatywy w piątek, 28 marca 2014 roku od godz. 17.00, a jej zakończenie w sobotę 29 marca o godz. 17.00, kiedy rozpoczniemy świętowanie IV Niedzieli Wielkiego Postu.

 

W tym samym czasie w Rzymie, Papież Franciszek będzie przewodniczył celebracji pokutnej w Bazylice św. Piotra. Po jej zakończeniu trwać będzie spowiedź święta wraz z adoracją Najświętszego Sakramentu w wybranych kościołach wiecznego miasta. Wszystko zakończą I nieszpory z IV Niedzieli Wielkiego Postu (Laetare).


W naszej archidiecezji miejscem tego wydarzenia będzie Poznańska Fara, gdzie mieści się kaplica wieczystej adoracji oraz stały konfesjonał. Inicjatywa „24 godziny dla Pana” rozpocznie się w piątek, 28 marca 2014 roku o godz. 17.00 nabożeństwem pokutnym, po którym przez wieczór, noc i dzień do godz. 17.00 następnego dnia będzie okazja skorzystania z Sakramentu pokuty.

Dzisiaj jest:Imieniny obchodzą:


Liturgia Słowa
Dziś obchodzimy

Świętych męczenników Andrzeja Kim Taegona, prezbitera, Pawła Chong Hasanga i Towarzyszy, wspomnienie

Imieniny

Eustachego, Filipiny

myśl dnia
„Aby zatriumfowało zło, wystarczy, aby dobrzy nic nie robili.”
Edmund Burke
czytanie

1 Tm 3, 14-16
Ps 111
Łk 7, 31-35

liturgia dnia

Newsletter