Parafia Matki Bożej Zwycięskiej w Poznaniu

Archidiecezja Poznańska

Rekolekcje adwentowe Akcji Katolickiej

„Ja jestem krzewem winnym, wy – latoroślami.” (J 15, 5) Słowa te będą motywem przewodnim rekolekcji adwentowych, na które zaprasza Diecezjalny Instytut Akcji Katolickiej Archidiecezji Poznańskiej. Temat rekolekcji jest nawiązaniem do Adhortacji Apostolskiej bł. Jana Pawła II „Christifideles Laici”, której 25-lcie wydania świętujemy w bieżącym roku.

 

Pod duchową opieką rekolekcjonisty, księdza Zbigniewa Kucharskiego (Asystenta Diecezjalnego Akcji Katolickiej Diecezji Zielonogórsko-Gorzowskiej), uczestnicy będą rozważać Słowo Boże i przyglądać się swojej roli – roli świeckich w Kościele – Winnicy Pańskiej. Będzie to czas wyciszenia i skupienia się na tym, co najcenniejsze – relacji z Chrystusem – Krzewem Winnym. Każdy będzie mógł poszukać odpowiedzi na pytania: Jaka jest moja wiara i relacja z Bogiem? Jaka jest moja misja w Winnicy Pańskiej? W jaki sposób mogę ją realizować? Czy jestem odpowiedzialny za dzieło apostolskie? Czy wzrastam w dojrzałości chrześcijańskiej?


W programie przewidziane są: Eucharystie, konferencje, czas na osobistą medytację i adorację Najświętszego Sakramentu, spowiedź, spotkanie z członkami Akcji Katolickiej, itp.


Serdecznie zapraszamy na rekolekcje, które odbędą się w dniach 13-15 grudnia w Domu Zgromadzenia Braci Serca Jezusowego przy ul. Brata Józefa Zapłaty 2 w Puszczykowie k/Poznania Mile widziani są również rodzice z dziećmi, dla których przygotowano osobny program. Koszt (zakwaterowanie z wyżywieniem) wynosi 100 zł/os. Liczba miejsc jest ograniczona. Zgłoszenia przyjmujemy do 6 grudnia pod adresem e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..">Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. Szczegółowych informacji udziela Łukasz Nienartowicz (tel. 696 842 414).

Dzisiaj jest:Imieniny obchodzą:


Liturgia Słowa
Dziś obchodzimy

św. Wojciecha, biskupa i męczennika,
głównego patrona Polski, uroczystość

Imieniny

Wojciecha, Jerzego

myśl dnia
„Żadne kazanie nie jest bardziej skuteczne od dobrego przykładu.”
św. Jan Bosko
czytanie

Dz 1, 3-8
Ps 126
Flp 1, 20c-30
J 12, 24-26
liturgia dnia

Newsletter