Uroczyste ofiarowanie dzieci Niepokalanemu Sercu Maryi

W dniu 1.12.2018 r w naszym kościele rodzice należący do Róży Rodziców za Dzieci w czasie mszy o godzinie 17.00 uroczyście ofiarowali swoje dzieci Matce Bożej.

W naszych sercach od pewnego czasu coraz częściej pojawiała się myśl o oddaniu naszych dzieci w opiekę Maryi, aby jeszcze bardziej zawierzyć Jej ich życie. Każdego dnia modlimy się w intencji naszych dzieci modlitwą różańcową. Każdego dnia za każde nasze dziecko odmówiony zostaje cały różaniec. Jednak pod wpływem czytania „ Traktatu o prawdziwym nabożeństwie do Najświętszej Maryi Panny” św. Ludwika Grignon de Montfort, doszliśmy do wniosku, że sam różaniec to za mało, że pragniemy czegoś więcej. Niektóre mamy już oddały siebie Maryi wg wskazówek św. Ludwika i widzą jak wiele Maryja zmienia w ich życiu. A czyż matka nie chce tego co najlepsze dla swojego dziecka? Czy jest lepsza matka od Maryi? Dlatego też bardzo się cieszymy, że tak wiele rodziców przyszło na tę mszę świętą i oddało życie swoich dzieci w Jej Przenajświętsze ręce.

W czasie mszy św. ksiądz Adam wygłosił kazanie, w którym również nawiązał do „Traktatu”, przytoczył kilka cytatów, które podkreślają jak ważna jest modlitwa różańcowa: „Błagam was usilnie, w imię miłości, jaką żywię do was w Jezusie i Maryi, byście odmawiali codziennie, o ile wam czas pozwoli, cały różaniec, a w chwili śmierci błogosławić będziecie dzień i godzinę, kiedyście mi uwierzyli”. Mówił jak ważne jest oddanie swoich spraw, swoich bliskich, samych siebie, a zwłaszcza dzieci Matce Bożej, gdyż tylko Ona poprowadzić nas może najprostszą drogą do Jezusa. Najprostszą nie jest jednoznaczne z najłatwiejszą. „My wszyscy, duchowni i świeccy, stańmy się apostołami Maryi. Stańmy się Jej dziećmi i oddawajmy Jej cześć największą, a przez zupełne wyrzeczenie się wszystkiego, czym jesteśmy i co posiadamy, chciejmy należeć do Niej i na Niej polegać całkowicie, aby Maryja, Matka Miłosierdzia, utwierdziła nas w Jezusie (..)” – kardynał Mercier (list pasterski zachęcający do oddania się Matce Bożej w myśl zasad św. Ludwika).

Po Komunii Św. podczas krótkiej adoracji Pana Jezusa powtórzyliśmy za księdzem słowa aktu ofiarowania dzieci Niepokalanemu Sercu Maryi, następnie ustawiliśmy się rodzinami w procesję. Każde dziecko niosło w ręce białą różę jako dar dla Maryi. Podchodziliśmy do ołtarza i tam ksiądz błogosławił każdego z nas z osobna Najświętszym Sakramentem. Dzieci składały kwiaty do kosza, który na koniec został ofiarowany przed wizerunkiem Matki Bożej w kaplicy św. Jana Pawła II. Po skończonej uroczystości dzieci otrzymały pamiątkowe figurki Matki Bożej a rodzice Akty Ofiarowania Dziecka Niepokalanemu Sercu Maryi, które własnoręcznie podpisywali.

Na koniec czekała na wszystkich niespodzianka, przepyszny tort i słodkości w naszej salce parafialnej, było dużo radości i zabawy.

Teraz już tylko czekamy na owoce naszego oddania dzieci Maryi, bo któż lepiej się zajmie ich wychowaniem jak nie Ona najlepsza z matek.

Aby obejrzeć zdjęcia z Uroczystości zapraszamy do Galerii.


Drukuj   E-mail