headerimg

Kazania księdza Piotra Pawlukiewicza

Piotr Pawlukiewicz (ur. 1960 w Warszawie), ksiądz katolicki, rekolekcjonista, kaznodzieja, duszpasterz parlamentarzystów polskich, autor książek o tematyce religijnej. Dr Teologii Pastoralnej
Studiował teologię pastoralną, homiletykę i retorykę. W 1985 ukończył Wyższe Metropolitalne Seminarium Duchowne w Warszawie. Przez dwa lata pracował jako wikariusz w parafii pw. św. Wincentego a Paulo w Otwocku.
Od lat głosi homilie w kościele Św. Krzyża w Warszawie podczas transmitowanej przez radio mszy o godz. 9 rano. Współpracuje z Radiem Józef, ( 96,5 FM ) gdzie prowadzi audycję Katechizm poręczny ( niedziele, godz. 22 ) poświęconą przede wszystkim odpowiedziom na pytania słuchaczy o praktyczne aspekty wiary. Głosi także kazania dla studentów w warszawskim kościele św. Anny (niedziele o godz. 15).
Prowadzi liczne rekolekcje zarówno w parafiach i kościołach, jak i stacjonarne dla grup uczestników. Do najbardziej znanych spośród wygłaszanych przez niego konferencji należą te poświęcone kwestii miłości i płciowości, w tym Seks - poezja czy rzemiosło?.
Studiował teologię pastoralną na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim, homiletykę w Papieskiej Akademii Teologicznej w Krakowie i retorykę na Uniwersytecie Jagiellońskim.
Był redaktorem archidiecezjalnego radia "Józef" w Warszawie, z którym współpracuje do dziś. Członek redakcji radiowej mszy świętej w kościele św. Krzyża w Warszawie. Był kapelanem kaplicy w Sejmie RP. Obecnie Duszpasterz parlamentarzystów. Wykładowca homiletyki i duszpasterstwa rodzin w Wyższym Metropolitalnym Seminarium Duchownym w Warszawie.
Głosił rekolekcje w wielu miastach Polski, a także dla środowisk polonijnych w Sztokholmie, Wiedniu, Londynie, Dortmundzie, Zurichu, Bernie, Rzymie i Budapeszcie.

W sieci istnieje dużo zasobów audio i wideo gdzie można posłuchać mądrych słów księdza Piotra Pawlukiewicza.

Poniżej znajdują się wybrane.

Zachęcamy do przesłuchania i szukania innych na interesujace nas tematy.

Jego słowa dają siłę!

Strona zawierająca homilie ks. piotra z kościoła pw. Św. Anny w Warszawie - każda niedziela godz. 15.00

Homilie ks. Piotra Pawlukiewicza // niedziela, godzina 15:00, kościół św. Anny w Warszawie

Inne linki

Duży zbiór kazań, audycji, rekolekcji i innych

 Seks - poezja czy rzemiosło?