headerimg

Ogłoszenia duszpasterskie 12.09.2021

1. Niech dzień naszego parafialnego odpustu, będzie wyrazem wdzięczności naszej wspólnoty parafialnej za obecność Maryi w naszym życiu osobistym i rodzinnym. Dziękujemy też za dar naszej świątyni, obchodząc 26 rocznicę poświęcenia naszego kościoła.

2. Niech beatyfikacja Księdza Kardynała Wyszyńskiego i siostry Marii Róży Czackiej będzie dla nas inspiracją do podjęcia własnej drogi do świętości.

3. W poniedziałek 13 dzień miesiąca - dzień fatimski. Nabożeństwo fatimskie przy Mszy św. przy kapliczce.

4. Dnia 18 września w sobotę uroczystość św. Stanisława Kostki. W dniu tym nasz Ksiądz Arcybiskup Metropolita świętuje swoje imieniny. Tego dnia Czcigodny Solenizant w Katedrze o godz. 10.00 będzie przewodniczył Mszy św. Pamiętajmy o modlitwie w Jego intencji, zwłaszcza o łaski niezbędne w prowadzeniu Kościoła w Polsce.

5. W tym tygodniu liturgiczne wspomnienia:

- we wtorek 14 września Święto Podwyższenia Krzyża

- w środę 15 września Matki Boskiej Bolesnej

- w sobotę 18 września św. Stanisława Kostki, Patrona Polski

6. W przyszłą niedzielę zbiórka do puszek na KUL, Poznański Wydział Teologiczny i Szkoły Katolickie prowadzone przez Archidiecezję.

7. Wznawiamy Spotkania z Biblią. Spotkania będą się odbywać w drugi i czwarty poniedziałek po Mszy św. wieczornej. Pierwsze spotkanie 13 września. Przychodzimy na spotkanie z własnym Pismem Świętym.

8. Jak zawsze polecamy Przewodnik Katolicki i List do Parafian.

9. Numer konta parafii: 52906810130427564640127002. Bóg zapłać za wszelkie ofiary.