headerimg

Ogłoszenia duszpasterskie 05.09.2021

1. W przyszłą niedzielę 12 września Uroczystość Matki Bożej Zwycięskiej - Patronki naszej parafii.

Uroczysta suma odpustowa z procesją Eucharystyczną będzie w sobotę o godz. 18.30. Niech dzień ten zgromadzi nas wokół Pani Zwycięskiej, niech będzie naprawdę świętem naszej wspólnoty parafialnej.

Postarajmy się abyśmy jak najliczniej przystąpili do komunii świętej i przeżyli ten dzień w duchu wdzięczności za obecność Maryi w naszym życiu osobistym, rodzinnym całej wspólnoty parafialnej. Osoby należące do Nieustającego Różańca w dniu tym odmawiają różaniec w wybranej przez siebie godzinie.

2. W sobotę przypada w naszej parafii dzień wieczystej Adoracji Najświętszego Sakramentu. Jest to również wspaniała okazja do przygotowania duchowego na dzień odpustu.

Adoracja rozpocznie się o godz. 7.30 - zakończy się uroczystą Mszą św. o godz. 18.30.

Postarajmy się w ciągu dnia znaleźć chwilę na osobistą modlitwę przed Najświętszym Sakramentem. Zapraszamy w tym dniu tez do wspólnej Adoracji:

- o godz. 11.00 na wspólną modlitwę różańcową,

- o godz. 15.00 Koronka do Miłosierdzia Bożego,

- o godz. 17.30 Różaniec w intencji Ojczyzny.

Okazja do spowiedzi św. w piątek i sobotę od godz 17.00

3. W poniedziałek o godz. 19.00 spotkanie dla rodziców dzieci klas trzecich.

4. W piątek o godz. 19.15 spotkanie w kościele dla kandydatów do Bierzmowania z kl. 7 i 8. Spotkanie jest obowiązkowe. Nieobecność oznacza rezygnację z przystąpienia do sakramentu bierzmowania.

5. W czwartek o godz. 17.00 - poświęcenie tornistrów i przyborów szkolnych dla klas pierwszych.

6. Dzisiaj Międzynarodowy Dzień Dobroczynności, który obchodzony jest 5 września w rocznicę śmierci św. Teresy z Kalkuty. Pytana kiedy znikną głód i ubóstwo na świecie odpowiadała: "Kiedy Ty i ja zaczniemy się dzielić". Dzisiaj przed kościołem zbiórka Caritas na pomoc dla Afgańczyków.

7. W kościele św. Jana Bosko można nabyć książkę - o parafii św. Jana Bosko w PRL. Szczegóły na plakacie w gablocie.

8. Polecamy Przewodnik Katolicki i List do parafian.