headerimg

Ogłoszenia duszpasterskie 29.08.2021

1. Na progu nowego roku szkolnego zwracamy się z serdeczną prośbą do rodziców, o dołożenie wszelkich starań aby uczestnictwo dzieci i młodzieży w katechezie szkolnej było od samego początku pełne świadomego zaangażowania. Wzrost wiary i wrażliwości na prawo Boże dokonuje się przez systematyczne słuchanie Słowa Bożego na katechezie i niedzielnej Eucharystii. Serdecznie zapraszamy dzieci i młodzież z naszej Szkoły Podstawowej w piątek na Mszę św. o godz. 17.00 na rozpoczęcie roku szkolnego. Po Mszy św. zapisy do bierzmowania dla klas VII.

Pierwszy piątek miesiąca to wspaniała okazja aby z Bogiem rozpocząć nowy rok szkolny:

- o godz. 16.00 spowiedź św. dzieci i młodzieży

- o godz. 17.00 Msza św. dla dzieci z prośbą o Błogosławieństwo Boże w nowym roku szkolnym - zapraszamy dzieci i rodziców

- od godz. 18.00 dalszy ciąg spowiedzi św. dla młodzieży

- w sobotę o godz. 10.00 spotkanie dla ministrantów i lektorów.

2. W I czwartek miesiąca od godz. 17.30 Godzina Święta - okazja do spowiedzi św. dla dorosłych. Po Mszy św. wieczornej Adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 21.00 . W dniu tym w sposób szczególny ogarniajmy swoją modlitwą wszystkich, którzy zginęli na frontach, w niewoli i obozach, prosząc Miłosiernego Pana aby ich ofiara wydała dobre owoce.

3. W sobotę od rana odwiedzimy chorych - tylko tych którzy zostaną zgłoszeni.

4. Z racji I soboty po Mszy św. porannej Różaniec wynagradzający i Adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 10.00

5. W piątek o godz. 15.00 Koronka do Miłosierdzia Bożego, a o godz. 17.30 spotkanie czcicieli NSPJ i NSM.

6.Serdecznie witamy w naszej parafii nowego księdza wikariusza ks. Szymona Jakóba. Wspierajmy go swoimi modlitwami, aby jak najpiękniej wypełniał swoją posługę duszpasterską i kapłańską.

7. Już dzisiaj informujemy drogich parafian, że z racji Beatyfikacji księdza Prymasa Wyszyńskiego, która odbędzie się 12 września, uroczysta Msza św z okazji naszego odpustu Matki Bożej Zwycięskiej odbędzie się 11 września w sobotę o godz. 18.30.

8. Polecamy Przewodnik Katolicki i List do Parafian.

9. Numer konta parafii: 52906810130427564640127002. Bóg zapłać za wszelkie ofiary.