headerimg

Ogłoszenia duszpasterskie 07.03.2021

1. W głębokim przeżywaniu Wielkiego Postu pomogą nam nabożeństwa wielkopostne. W każdy piątek z Chrystusem i Jego bolejącą Matką przemierzamy Drogę Krzyżową, a w niedzielę rozpamiętujemy Mękę Pańską podczas Gorzkich Żali. Nie żałujmy czasu i odwagi by pokazać, że mocno trwamy przy Chrystusowym Krzyżu - znaku zbawienia.

Droga Krzyżowa w piątek:

- dla dzieci o godz. 17.00

- dla dorosłych - o godz. 18.00

Gorzkie Żale - w niedzielę o godz. 17.00.

2. Za ofiary złożone na daninę diecezjalną składamy serdeczne Bóg zapłać. W przyszłą niedzielę Caritas Parafialny będzie zbierał ofiary na pomoc świąteczną dla najbardziej potrzebujących w naszej parafii.

3. Jutro 8 marca - Dzień Kobiet. Święty Jan Paweł II w Liście do kobiet z wdzięcznością pisał iż: "Społeczeństwo najwięcej zawdzięcza "geniuszowi kobiety", właśnie w tym wymiarze, który bardzo często urzeczywistnia się bez rozgłosu, w codziennych relacjach międzyosobowych, a szczególnie w życiu rodzinnym. Moralna siła kobiety, jej duchowa moc wiąże się ze świadomością, że Bóg w jakiś szczególny sposób zawierza jej człowieka. To zawierzenie odnosi się do kobiety - właśnie ze względu na jej kobiecość - i w sposób szczególny stanowi też o jej powołaniu. Nich nasza modlitwa będzie wsparciem dla wszystkich kobiet w realizacji ich powołania.

4. We wtorek o godz. 19.00 spotkanie dla rodziców dzieci, które w tym roku mają przystąpić do I komunii świętej. Ze względu na ważne sprawy organizacyjne obecność rodziców jest niezbędna.

5. W związku ze zbliżającym się bierzmowaniem, w piątek w kościele o godz. 19.00 spotkanie dla klas VIII. Obecność obowiązkowa.

6. Osobom odmawiającym Nieustanny Różaniec przypominamy, że dniem tym jest piątek 12 marca.

7. Polecamy Przewodnik Katolicki i List do Parafian.

8. Konto parafialne: 52906810130427564640127002