headerimg

Ogłoszenia duszpasterskie 28.02.2021

1. W głębokim przeżywaniu Wielkiego Postu pomogą nam nabożeństwa wielkopostne. W każdy piątek z Chrystusem i Jego bolejącą Matką przemierzamy Drogę Krzyżową, a w niedzielę rozpamiętujemy Mękę Pańską podczas Gorzkich Żali. Nie żałujmy czasu i odwagi by pokazać, że mocno trwamy przy Chrystusowym Krzyżu - znaku zbawienia.

Droga Krzyżowa w piątek:

- dla dzieci o godz. 17.00

- dla dorosłych - o godz. 18.00

Gorzkie Żale - w niedzielę o godz. 17.00.

2. W tym tygodniu I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca:

- w czwartek od godz. 17.30 Godzina Święta - okazja do spowiedzi św.

- w piątek od godz. 16.00 spowiedź św. dzieci, młodzieży i dorosłych

- o godz. 17.00 Droga Krzyżowa z komunią św.

- w sobotę po Mszy św. porannej Nabożeństwo wynagradzające i Adoracja do godz. 10.00. O godz. 17.00 Msza św. dla modlących się w intencji dzieci

- w sobotę odwiedzimy chorych - którzy zostaną zgłoszeni.

3. Kościół w Polsce opiera się w swoim bycie materialnym jedynie na ofiarności wiernych. W naszej Archidiecezji istnieje od bardzo wielu lat tzw. "danina diecezjalna". Jest ona przeznaczona na utrzymanie stanowiących nasze bogactwo i naszą dumę instytucji archidiecezjalnych tj. Seminarium Duchowne, Caritas, Bazylikę Archikatedralną, Muzeum i Archiwum. Nasza parafia jest zobowiązana do daniny w wysokości 10 tys. zł. Jak co roku przez najbliższe niedziele Wielkiego Postu można otrzymać kopertę w celu złożenia daniny - wyłożone stoliku z tyłu kościoła. Kopertę z daniną możemy wrzucić do skrzyni w kościele. Za dotychczasowe ofiary złożone na potrzeby diecezji składamy serdeczne Bóg zapłać.

4. Dzisiaj Kościół w Polsce obchodzimy Dzień Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami. "Pragniemy objąć naszą modlitwą misjonarki i misjonarzy z Polski, którzy mimo wielu przeciwności, a niekiedy ryzyka utraty życia, wytrwale głoszą Chrystusa".

Przed kościołem zbiórka do puszek na pomoc misjonarzom.

5. Spotkanie czcicieli NSPJ i NSM w piątek o godz. 17.30

6. Polecamy Przewodnik Katolicki i List do Parafian.

7. Konto parafialne: 52906810130427564640127002