Ogłoszenia duszpasterskie 29.11.2020

Odsłony: 232

1. Wraz z początkiem Adwentu, w Kościele w Polsce rozpoczyna się nowy rok liturgiczny. Hasłem nowego roku liturgicznego są słowa: "Zgromadzeni na Świętej Wieczerzy". Święty Jan Paweł II nauczał: "Kościół żyje dzięki Eucharystii. Kościół otrzymał Eucharystię od Chrystusa, nie jako jeden z wielu darów, ale jako dar największy, ponieważ jest to dar z samego siebie".

2. Najpiękniejszym wzorem adwentowego oczekiwania jest Matka Najświętsza. Uczestnictwo we Mszy św. roratniej pomoże nam w sensownym i owocnym przeżywaniu tego świętego czasu. Roraty codziennie o godz. 6.45, dodatkowo dla młodzieży w piątek o godz. 19.15. Pobłogosławione opłatki wigilijne można nabywać po Mszach św. Można już nabyć świecę Caritas - Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom.

3. W tym tygodniu I czwartek i I piątek miesiąca:

- w czwartek od godz. 17.30 Godzina Święta (okazja do Spowiedzi),

- w piątek od godz. 16.00 spowiedź św. dla dzieci i młodzieży - o godz. 17.00 komunia święta,

- od godz. 18.00 dalszy ciąg spowiedzi dla młodzieży - o godz. 19.15 Msza św. roraty dla młodzieży. We Mszy św. powinna uczestniczyć młodzież przygotowująca się do Sakramentu Bierzmowania - klasy VII i VIII,

- w sobotę po Mszy św. rano różaniec wynagradzający i do godz. 10.00 Adoracja Najświętszego Sakramentu,

- w sobotę odwiedzimy chorych - tylko zgłoszonych,

- w sobotę o godz. 17.00 Msza Św. dla rodziców modlących się wspólnie za dzieci,

- spotkanie czcicieli Najświętszego Serca Pana Jezusa i Niepokalanego Serca Maryi w piątek o godz. 18.00.

4. Dzisiaj przed kościołem można złożyć ofiarę na pomoc dla naszego Seminarium Duchownego. Przyszła niedziela jest dniem modlitw za Kościół na Wschodzie, przed kościołem będzie można złożyć ofiarę na pomoc naszym współbraciom w wierze na Wschodzie.

5. Bóg zapłać za ofiary składane na potrzeby parafii, również te które wpływają na nasze konto parafialne, są one przeznaczone na zapłatę za renowację rozety.

6. Polecamy Przewodnik Katolicki, Gość Niedzielny i List do parafian, kieszonkowy kalendarzyk Św. Wojciecha, książeczkę 5 minut z Bogiem oraz kalendarz ścienny.

Konto parafii - 52906810130427564640127002.

 

 

 

Drukuj