headerimg

Ogłoszenia duszpasterskie 08.11.2020

1. Listopadowe dni sprzyjają zadumie nad przemijaniem. Uświadamiamy sobie, że jesteśmy w drodze, jesteśmy tylko przechodniami. Jako Kościół pielgrzymujący, wyrażamy naszą wdzięczność modlitwom tym, którzy przeszli już swój ziemski szlak i są u Pana. Modlimy się za tych, którzy potrzebują jeszcze oczyszczenia, podczas wymienianek połączonych z modlitwą różańcową we wtorki, czwartki, piątki i soboty o godz. 18.00.

2. W środę - 11 listopada, obchodzimy narodowe Święto Niepodległości. Choć żyjemy już w wolnej Ojczyźnie ciągle musimy pamiętać o potrzebie odradzania i dźwigania się narodu w wielu różnych wymiarach. Msza św. w intencji Ojczyzny będzie odprawiana w naszym kościele o godz. 10.00.

3. Dzisiaj o godz. 15.00 Koronka do Miłosierdzia Bożego i ostatni "Różaniec do Granic Nieba".

4. Dzisiaj przeżywamy XII Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. W tym roku dzień ten zwraca uwagę na dramatyczną sytuację chrześcijan w Republice Środkowoafrykańskiej. Niech nie zabraknie naszej modlitwy w intencji naszych sióstr i braci prześladowanych za wiarę.

5. W czwartek 12 dzień miesiąca - osoby należące do Nieustającego Różańca odmawiają różaniec w wybranej przez siebie godzinie.

6. "Wyciągnij rękę w stronę ubogiego" - te słowa wybrał papież Franciszek jako myśl przewodnią Światowego Dnia Ubogich, który będziemy przeżywać w całym Kościele w przyszłą niedzielę. Chcemy usłyszeć głos samego Jezusa, który mówi do nas: "Wszystko co uczyniliście jednemu z tych braci moich najmniejszych, Mnieście uczynili". W przyszłą niedzielę panie z naszego Parafialnego Caritas będą zbierały przed kościołem ofiary dla najbardziej potrzebujących w naszej parafii.

7. Bóg zapłać za ofiary złożone na potrzeby parafii, zwłaszcza za wpłaty dokonane na konto na renowacje rozety.

8. Polecamy Przewodnik Katolicki, Mały Przewodnik, Gość Niedzielny i List do parafian.

9. Już trzeci tydzień rezerwujemy Msze św. na nowy rok.