headerimg

Ogłoszenia duszpasterskie 01.11.2020

1. Jutro Dzień Zaduszny - dzień modlitw za wszystkich zmarłych. Dodatkowa Msza św. o godz. 10.00. O godz. 18.30 będzie Msza Św. w intencji zmarłych naszych parafian w ostatnim roku. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy rodziny zmarłych.

W tym roku przez cały listopad można uzyskać codziennie odpust zupełny dla tych, którzy w czyśćcu oczekują pełni zbawienia. Odpust zyskuje ten, nawiedzi cmentarz, a także i Ci, którzy duchowo łączą się z tymi, którzy nawiedzają cmentarze. A kiedy będzie możliwe należy wypełnić zwykłe warunki, tj. przystąpi do Komunii św., odmówi Ojcze nasz, Wierzę w Boga oraz jakąkolwiek modlitwę w intencjach wyznaczonych przez Ojca Św. Kiedy nie możemy w tych dniach udać się na cmentarze, musimy jeszcze bardziej zrozumieć, że nasza łączność ze zmarłymi jest natury duchowej. Możemy spotkać się ze zmarłymi w modlitwie wdzięczności. Dzisiaj różaniec za zmarłych o godz. 17.30.

2. Za zmarłych polecanych w wymieniankach będziemy modlić się w listopadzie we wtorki, czwartki, piątki i soboty podczas różańca o godz. 18.00.

3. W tym trudnym czasie dla nas i całej naszej Ojczyzny, bierzemy do reki różaniec - w nim jest siła i moc. Klękajmy do wspólnej modlitwy różańcowej w naszych domach rodzinnych.

Jako wspólnota parafialna włączamy się w ogólnopolską modlitwę "Różaniec do Granic Nieba". W naszym kościele będziemy się modlić od jutra przez cały tydzień o godz. 11.00.

4. W tym tygodniu I czwartek i I piątek i I sobota miesiąca:

- w czwartek od godz. 17.30 Godzina Święta,

- w piątek od 16.30 spowiedź św. dla dzieci, młodzieży i dorosłych; o godz. 17.00 komunia św.

- w sobotę po Mszy św. porannej - Nabożeństwo Wynagradzające i Adoracja do godz. 10.00

- w sobotę o godz. 17.00 Msza św. dla modlących się w intencji dzieci

- w sobotę odwiedzimy chorych - tylko tych którzy zostaną zgłoszeni

- w piątek o godz. 17.30 spotkanie Straży Honorowej NSPJ.

5. Bóg zapłać za ofiary składane na potrzeby parafii w kościele i za wpłaty na nasze konto parafialne.

6. Polecamy prasę katolicką - Przewodnik katolicki, Mały Przewodnik, Gość Niedzielny, List do parafian oraz kalendarzyk katolicki na 2021 rok.