headerimg

Ogłoszenia duszpasterskie 18.10.2020

1. Dzisiaj wraz z całym Kościołem rozpoczynamy Tydzień Misyjny. Przeżywać go będziemy pod hasłem "Ota ja, poślij mnie". To czas szczególnej modlitwy o to, aby ochrzczeni zrozumieli, że są posłani, by świadczyć o Jezusie. Jest to też szczególny czas wspierania misji ewangelizacyjnej Kościoła przez modlitwę i ofiary materialne.

2. Przeżywamy miesiąc październik - miesiąc różańca świętego. Różaniec towarzyszy nam w chwilach radości i doświadczeń. Nabożeństwa różańcowe w naszym kościele są odprawiane:

- dla dzieci w poniedziałek i czwartek o godz. 17.00

- dla dorosłych w dni powszednie o godz. 18.00, w niedzielę o godz. 17.30

- dla młodzieży w piątek o godz. 19.15 (kl. VII i VIII)

3. Bóg zapłać za ofiary złożone na pomoc na Dzieło Nowego Tysiąclecia. Zebraliśmy 1331 zł. Bóg zapłać za ofiary składane na potrzeby parafii, bądź w kościele bądź wpłacane na konto parafialne.

4. W dniu 2 listopada w dzień Zaduszny na Mszy św. wieczornej modlimy się za wszystkich naszych zmarłych parafian w minionym roku. Serdecznie zapraszamy rodziny zmarłych. Wyłożone są kartki w celu wypisania wymienianek.

5. W czwartek - 22 października liturgiczne wspomnienie św. Jana Pawła II. od 13 października do 22 października trwa nowenna za przyczyną św. Jana Pawła II w intencji ochrony życia ludzkiego.

6. Spotkanie dla kandydatów do bierzmowania z klas VII będzie prowadził w sposób zdalny ks. Piotr, o szczegółach uczniowie zostaną poinformowani przez katechetów.

7. Można rezerwować Msze św. na nowy rok.

8. Peregrynacja obrazu Matki Bożej Częstochowskiej z powodu epidemii została zawieszona.

9. Polecamy Przewodnik katolicki, Gość Niedzielny i List do parafian.

10. w związku z ograniczeniami dotyczącymi liczby uczestników zgromadzeń religijnych w tzw. "strefie czerwonej" ks. Arcybiskup udziela dyspensy od obowiązku uczestnictwa w nabożeństwach osobom przebywającym w takiej strefie w okresie jej obowiązywania. W związku z Uroczystościami Wszystkich Świętych zachęca do indywidualnego nawiedzenia cmentarzy, rozkładając odwiedziny grobów na cała "oktawę" Uroczystości. W imię naszej miłości i wzajemnej odpowiedzialności prosimy o przestrzegane zaleceń sanitarnych.