headerimg

Ogłoszenia duszpasterskie 20.09.2020

1. Bóg zapłać za ofiary składane na potrzeby parafii. W dzisiejszą niedzielę jesienna zbiórka do puszek na KUL i Poznań Wydział Teologiczny i Szkoły Katolickie.

2. Dzisiejsza niedziela w sposób szczególny w Kościele poświęcona jest środkom masowego przekazu. Korzystajmy roztropnie z dobrodziejstw mediów i pamiętajmy że one powinny służyć człowiekowi, a nie odwrotnie. Zadbajmy też o to, by właściwie i dla swojego ubogacenia korzystało z nich młodsze pokolenie.

3. Przy naszym Wydziale Teologicznym istnieje Szkoła Katechistów. Celem szkoły jest przygotowanie osób świeckich do pomocy w prowadzeniu katechezy przy parafii. Zachęcamy do zaangażowania się w tej pracy przy parafii. Szczegóły w gablotce i u księdza proboszcza.

4. W tym tygodniu we wtorek o godz. 19.00 spotkanie dla rodziców dzieci z klas trzecich.

5. W piątek 25 października o godz. 19.30 w kościele Bożego Ciała kolejne spotkanie z cyklu Studnia Poznania. Zachęcamy młodzież do wzięcia udziału w tym pięknym spotkaniu modlitewnym dla młodzieży Poznania.

6. Informujemy rodziców i młodzież. że bezpośrednie przygotowanie do sakramentu bierzmowania w parafii trwa dwa lata i rozpoczyna się w klasie siódmej.

7. Jak zawsze polecamy Przewodnik Katolicki i Gość Niedzielny oraz List do Parafian.