headerimg

Ogłoszenia duszpasterskie 07.06.2020

1. W czwartek przypada uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa - Boże Ciało. Podziękujemy Bogu za dar Eucharystii i poprosimy o błogosławieństwo, pokój dla Kościoła, naszej Ojczyzny i naszego narodu.

Msze św. do południa będą odprawiane jak w każdą niedzielę.

Po południu o godz. 16.00 będzie Msza Św. - po Mszy św. Procesja Eucharystyczna wokół kościoła. Po procesji Adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 21.00. Serdecznie zapraszamy, byśmy rodzinnie przyszli na chwilę modlitwy wieczorem, aby podziękować Jezusowi za Jego obecność w naszym codziennym życiu.

Serdecznie zapraszamy dziewczynki, które chcą sypać kwiatki podczas procesji.

2. Centralna Uroczystość Bożego Ciała rozpocznie się Mszą św. o godz. 10.00 w kościele p.w. Bożego Ciała. po Mszy św. wyruszy procesja do Katedry.

3. W oktawie Bożego Ciała z codzienną Eucharystią wieczorną będziemy łączyć procesję Eucharystyczną wokół kościoła, w niedzielę procesja po Mszy św. o godz. 9.30. Nie sprawiajmy Chrystusowi zawodu obojętnością, wykrętem czy lenistwem. Jak On pragnie być blisko nas, tak i my przychodźmy jak najczęściej do Niego.

4. W sobotę 13 dzień miesiąca - dzień fatimski. Nabożeństwo Fatimskie przy kapliczce po Mszy św. wieczornej.

5. Klasy ósme przystąpią do sakramentu bierzmowania we wtorek 23 czerwca. W poniedziałek o godz. 19.30 spotkanie dla kandydatów do bierzmowania.

6. W piątek 12 dzień miesiąca - osoby należące do Nieustającego Różańca odmawiają w wybranej przez siebie godzinie Różaniec.

7. Osoby, które zapisały się na pielgrzymkę na Warmię informujemy, że pielgrzymka odbędzie się w dniach od 10 do 14 sierpnia. Prosimy o potwierdzenie wyjazdu, bądź rezygnację z wyjazdu.

8. Polecamy Przewodnik Katolicki, Gość Niedzielny i List do Parafian.