headerimg

Ogłoszenia duszpasterskie 17.05.2020

1. Bóg zapłać za ofiary składane na daninę diecezjalną oraz na potrzeby parafii, osobiście bądź na konto parafii.

2. Cały miesiąc maj w szczególny sposób poświęcamy Matce Najświętszej. Postarajmy się w miarę możliwości uczestniczyć w pięknych i głęboko zakorzenionych w polskiej tradycji nabożeństwach majowych. Nabożeństwa są odprawiane w dni powszednie o godz. 18.00, w niedzielę o godz. 17.30. Nabożeństwa do Miłosierdzia Bożego w poniedziałek o godz. 17.30.

3. Jutro 18 maja przypada 100 rocznica urodzin św. Jana Pawła II. "Jan Paweł II był świadkiem wiary, wielkim człowiekiem modlitwy, pewnym przewodnikiem Kościoła w czasach wielkich przemian" - napisał papież Franciszek z okazji setnej rocznicy Jego urodzin. Przez Jego wstawiennictwo wypraszajmy dla całego świata, naszej Ojczyzny wierność Chrystusowi, pokój, zgodę i pomyślność.

4. W sobotę 23 maja o godz. 10.00 w Katedrze Poznańskiej Ksiądz Arcybiskup Metropolita udzieli święceń kapłańskich dziewięciu Diakonom. Wspierajmy Neoprezbiterów naszymi modlitwami. Msza Św. będzie transmitowana przez Regionalny Oddział Telewizji Polskiej.

5. W przyszłą niedzielę będziemy przeżywali Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Informujemy drogich parafian, że w naszym kościele może przebywać jednocześnie 84 osoby.

6. Polecamy Przewodnik Katolicki, Gość Niedzielny i List do Parafian.