headerimg

Ogłoszenia duszpasterskie 10.05.2020

1. Bóg zapłać za ofiary składane na daninę diecezjalną oraz na potrzeby parafii, osobiście bądź na konto parafii.

2. Cały miesiąc maj w szczególny sposób poświęcamy Matce Najświętszej. Postarajmy się w miarę możliwości uczestniczyć w pięknych i głęboko zakorzenionych w polskiej tradycji nabożeństwach majowych. Nabożeństwa są odprawiane w dni powszednie o godz. 18.00, w niedzielę o godz. 17.30. Nabożeństwa do Miłosierdzia Bożego w poniedziałek o godz. 17.30. W naszym kościele jednorazowo w nabożeństwach może uczestniczyć 59 osób.

3. W środę 13 dzień miesiąca - dzień fatimski. Serdecznie zapraszamy na nabożeństwo fatimskie w kościele, połączone z Litanią Loretańską o godz. 17.45. Po nabożeństwie Msza Św.

4. Papież Franciszek zachęca, aby czwartek 14 maja uczynić dniem modlitwy, postu i dzieł miłosierdzia w intencji powstrzymania epidemii koronawirusa. Zapraszamy w tym dniu do wspólnej modlitwy w intencji podczas Adoracji po Mszy św. wieczornej.

5. W tym tygodniu wspomnienie liturgiczne: w czwartek św. Macieja Apostoła, w sobotę św. Andrzeja Boboli - patrona Polski.

6. We wtorek w 12 dzień miesiąca osoby należące do Nieustającego Różańca odmawiają jedną część różańca w wybranej przez siebie godzinie.

7. Polecamy Przewodnik Katolicki, Gość Niedzielny i List do Parafian.