headerimg

Ogłoszenia duszpasterskie 26.04.2020

1. Bóg zapłać za ofiary składane na daninę diecezjalną oraz na potrzeba parafii, bądź osobiście, a także wpłacane na nasze konto parafialne.

2. Cały miesiąc maj w szczególny sposób poświęcamy Matce Najświętszej. Postarajmy się w miarę możliwości uczestniczyć w pięknych i głęboko zakorzenionych w polskiej tradycji nabożeństwach majowych. Nabożeństwa są odprawiane w dni powszednie o godz. 18.00, w niedzielę o godz. 17.30. Nabożeństwa do Miłosierdzia Bożego w poniedziałek o godz. 17.30. W naszym kościele jednorazowo w nabożeństwach może uczestniczyć 59 osób.

3. Dzisiaj rozpoczyna się XII Tydzień Biblijny. Będziemy go przeżywać pod hasłem: "Kto we Mnie wierzy, będzie spożywał chleb życia wiecznego". Dzisiejsza niedziela jest jednocześnie Narodowym Dniem Czytania Pisma Świętego. Ze względu na istniejącą sytuację wszystkie celebracje biblijne będziemy mogli przeżywać jedynie we własnych rodzinach jako "domowych kościołach" za pośrednictwem środków masowego przekazu i internetu. Nasza Parafialna Grupa Biblijna przygotowała w kościele krótką instalację biblijną.

4. W tym tygodniu I piątek i I sobota miesiąca:

- w piątek od godz. 17.00 okazja do spowiedzi św. Spowiadamy zawsze przed Mszą Św.

- w czwartek po Mszy Św. wieczornej Adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 21.00

- w sobotę po Mszy Św. porannej nabożeństwo wynagradzające i Adoracja do godz. 10.00

- Święto Matki Bożej Królowej Polski, które przypada w niedzielę 3 maja, liturgicznie zostało przeniesione na sobotę 2 maja. O godz. 10.00 w sobotę będzie odprawiona dodatkowa Msza św.

- na najbliższy piątek Ks. Arcybiskup udzielił dyspensy od potraw mięsnych.

5. Polecamy Przewodnik Katolicki, Mały Przewodnik, Gość Niedzielny i List do Parafian.