headerimg

Ogłoszenia duszpasterskie 08.03.2020

1. W głębokim przeżywaniu Wielkiego Postu pomogą nam nabożeństwa:

Droga Krzyżowa w piątek:

- dla dzieci o godz. 17.00

- dla dorosłych o godz. 18.00

- dla młodzieży o godz. 19.15 - uczestniczą kandydaci do bierzmowania.

Gorzkie Żale w niedzielę o godz. 17.00.

2. Kościół w Polsce opiera się w swoim bycie materialnym jedynie na ofiarności wiernych. W naszej Archidiecezji istnieje od bardzo wielu lat tzw. "danina diecezjalna". Jest ona przeznaczona na utrzymanie stanowiących nasze bogactwo i naszą dumę instytucji archidiecezjalnych tj. Seminarium Duchowne, Caritas, Bazylikę Archikatedralną, Muzeum i Archiwum. Nasza parafia jest zobowiązana do daniny w wysokości 13 tys. zł. Jak co roku przez najbliższe niedziele Wielkiego Postu można otrzymać kopertę w celu złożenia daniny - wyłożone stoliku z tyłu kościoła. Kopertę z daniną możemy wrzucić do skrzyni w kościele. Za dotychczasowe ofiary złożone na potrzeby diecezji  składamy serdeczne Bóg zapłać.

3. W II niedzielę Wielkiego Postu Kościół w Polsce obchodzi Dzień Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami. "Pragniemy objąć naszą modlitwą misjonarki i misjonarzy z Polski, którzy mimo wielu przeciwności, a niekiedy ryzyka utraty życia, wytrwale głoszą Chrystusa".

4. W kinach wyświetlany jest film "Najświętsze Serce" - szczegóły na plakacie.

5. Zostało jeszcze 8 miejsc na pielgrzymkę do Częstochowy i Warszawy w dniach 6 i 7 czerwca na beatyfikację ks. kardynała Stefana Wyszyńskiego. Zapisy w biurze.

6. Polecamy Przewodnik Katolicki, Gość Niedzielny i List do Parafian.

7. Spotkanie z Biblią w poniedziałek po Mszy św.