Ogłoszenia duszpasterskie 10.11.2019

1. Listopadowe dni sprzyjają zadumie nad przemijaniem. Uświadamiamy sobie, że jesteśmy w drodze, jesteśmy tylko przechodniami. Jako Kościół pielgrzymujący, wyrażamy naszą wdzięczność modlitwom tym, którzy przeszli już swój ziemski szlak i są u Pana. Modlimy się za tych, którzy potrzebują jeszcze oczyszczenia, podczas wymienianek połączonych z modlitwą różańcową we wtorki, czwartki, piątki i soboty o godz. 18.00.

2. W poniedziałek, 11 listopada, obchodzimy narodowe Święto Niepodległości. Choć żyjemy w wolnej Ojczyźnie, ciągle musimy pamiętać o potrzebie odradzania i dźwigania się narodu w wielu różnych wymiarach. Msza św. w intencji Ojczyzny będzie odprawiana w naszym kościele o godz. 10.00. Serdecznie zapraszamy drogich parafian.

3. W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 8.00 spotkanie Wspólnoty Żywego Różańca. Osobom należącym do Nieustającego Różańca przypominamy, że 12 dnia miesiąca we wtorek odmiawiają różaniec w wybranej przez siebie godzinie.

4. W każdy poniedziałek o godz. 18.00 Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego, a w piątek o godz. 15.00 Koronka do Miłosierdzia Bożego. Serdecznie zapraszamy.

5. W ramach przygotowania do sakramentu bierzmowania spotkanie dla klas VII i VIII w piątek o godz. 19.15.

6. W sobotę o godz. 10.00 spotkanie dla ministrantów, zapraszamy też kandydatów.

7. Polecamy Przewodnik Katolicki, Gość Niedzielny, List do parafian oraz kieszonkowe kalendarzyki św. Wojciecha.

8. Od 1 listopada w kinach wyświetlany jest bardzo głośny film pt. "Nieplanowane". Film opowiada historię jednej z najmłodszych dyrektorek kliniki aborcyjnej, która po 10 latach robienia kariery zobaczyła coś co zmieniło jej życie na zawsze. Gorąco zachęcamy, aby wybrać się do kina.

9. W przyszłym roku w drugiej połowie sierpnia planujemy zorganizować Parafialną Pielgrzymkę do Fatimy ze zwiedzaniem Portugalii. Osoby zainteresowane prosimy o zgłaszanie się do Ks. Proboszcza.

 


Drukuj   E-mail