Ogłoszenia duszpasterskie 20.10.2019

1. Dzisiaj wraz z całym Kościołem rozpoczynamy Tydzień Misyjny. Przeżywać go będziemy pod hasłem "Ochrzczeni i posłani". To czas szczególnej modlitwy o to, aby ochrzczeni zrozumieli, że są posłani by świadczyć o Jezusie. Jest to też szczególny czas wspierania misji ewangelizacyjnej Kościoła przez modlitwę i ofiary materialne. Przed kościołem w przyszłą niedzielę na zakończenie Tygodnia Misyjnego można będzie złożyć ofiarę na pomoc polskim misjonarzom i Papieskie Dzieła Misyjne.

2. Przeżywamy miesiąc różańcowy. Różaniec towarzyszy nam w chwilach radości i doświadczeń. Nabożeństwa różańcowe w naszym kościele będą odprawiane:

- dla dzieci we wtorki i czwartki o godz. 17.00

- dla dorosłych w dni powszednie o godz. 18.00, w niedzielę o godz. 17.30

- dla młodzieży w piątek o godz. 19.15 - dla klas VII i VIII.

3. Bóg zapłać za ofiary złożone na pomoc na Dzieło Nowego Tysiąclecia. Zebraliśmy 1731 zł.

4. W ramach przygotowania do bierzmowania w poniedziałek spotkanie klas VIII:

- grupa 1 - o godz. 17.30

- grupa 2 - o godz. 18.15

5. W dniu 2 listopada w Dzień Zaduszny na Mszy Św. wieczornej modlimy się za wszystkich naszych Parafian zmarłych w minionym roku. Serdecznie zapraszamy rodziny zmarłych.

6. We wtorek 22 października liturgiczne wspomnienie św. Jana Pawła II.

7. Można rezerwować Msze św. na nowy rok.

8. Bardzo dziękujemy osobom, które zaangażowały się w akcję "parafialnych korepetycji". W różnym wymiarze godzin udziela pomocy już blisko 10 korepetytorów. Dzięki temu jesteśmy w stanie pomóc dzieciom i młodzieży w zakresie nauki matematyki, j. angielskiego, j. niemieckiego, fizyki, chemii oraz nauki programowania.

9. Polecamy Przewodnik Katolicki, Gość Niedzielny i List do Parafian.

10. Spotkanie z Biblią w poniedziałek po Mszy Św.


Drukuj   E-mail