Ogłoszenia duszpasterskie 15.09.2019

1. Bóg zapłać za ofiary składane na potrzeby parafii. W minioną niedzielę zebraliśmy 4113 zł, zostały przeznaczone na zapłatę raty za nowe szyby. W przyszłą niedzielę jesienna zbiórka do puszek na KUL i Poznański Wydział Teologiczny i szkoły Katolickie.

2. Dzisiejsza niedziela w sposób szczególny w Kościele jest poświęcona środkom masowego przekazu. Korzystajmy roztropnie z dobrodziejstw mediów i pamiętajmy, że one powinny służyć człowiekowi a nie odwrotnie. Zadbajmy też o to, by właściwie i dla swojego ubogacenia korzystało z nich nasze młodsze pokolenie.

3. W przyszłą niedzielę o godz. 16.00 w Katedrze Poznańskiej JE Ksiądz Biskup Grzegorz Balcerek odprawi Mszę Świętą połączoną z odnowieniem przyrzeczeń małżeńskich dla małżonków świętujących 25-lecie i 50-lecie zawarcia sakramentu małżeństwa. Po Mszy Św. spotkanie przy kawie w gmachu Arcybiskupiego Seminarium Duchownego.

4. Dnia 18 września w środę uroczystość św. Stanisława Kostki. W dniu tym nasz Ksiądz Arcybiskup Metropolita świętuje swoje imieniny. Tego dnia Czcigodny Solenizant w Katedrze o godz. 10.00 będzie przewodniczył Mszy Św. Pamiętajmy o modlitwie w Jego intencji, zwłaszcza o łaski niezbędne w prowadzeniu Kościoła w Polsce.

5. Od poniedziałku 30 września wznawiamy korepetycje uczniów szkół podstawowych i średnich. Zajęcia rozpoczynają się o godz. 17.00. Prosimy również o wsparcie zespołu edukatorów. Więcej informacji na stronie parafii oraz w gablotce.

6. W związku z reformą szkolnictwa ulega też zmianie cykl przygotowań do sakramentu małżeństwa. Bezpośrednie przygotowanie trwa dwa lata i rozpoczyna się w klasie 7. W tym tygodniu spotkania dla kandydatów:

- klasy VII o godz. 17.00

- klasa VIII o godz. 17.45

Obecność obowiązkowa.

7. Dzieci, które chcą śpiewać w chórku mają spotkanie w czwartek o godz. 16.30

8. Jak zawsze polecamy Przewodnik Katolicki, Gość Niedzielny i List do Parafian.

9. Spotkanie z Biblią w poniedziałek o godz. 19.00


Drukuj   E-mail