Ogłoszenia duszpasterskie 09.06.2019

1. Bóg zapłać za ofiary złożone na świątynię Opatrzności Bożej. W minioną niedzielę zebraliśmy na ten cel 852,5 zł.

2. W czerwcu z codzienną Eucharystią łączymy nabożeństwo do Serca Pana Jezusa. Przypatrzmy się czy nasze serca nie są zbyt oziębłe, obojętne, nieczułe, gdyż zbyt mało wpatrujemy się w otwarte serce Zbawiciela.

3. Jutro w drugi dzień Zielonych Świątek, obchodzimy święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła. Papież Paweł VI na prośbę biskupów polskich, zamykając drugą sesję soborową, ogłosił Maryję Matką Kościoła. Jutrzejsze święto podkreśla rolę Maryi w historii zbawienia i Mistycznym Ciele Chrystusa - Kościele. Jutro będzie odprawiana dodatkowa Msza św. o godz. 10.00.

 4. W czwartek 13 dzień miesiąca - dzień fatimski. Msza św. wieczorna ze Słowem Bożym, po Mszy św. - Nabożeństwo Fatimskie przy kapliczce. W dniu tym liturgiczne święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana.

5. Spotkanie wspólnoty Żywego Różańca w przyszłą niedzielę po Mszy św,. o godz. 8.00. Osobom należącym do Nieustającego Różańca przypominamy, że w środę 12 dnia miesiąca odmawiają wyznaczoną część różańca w wybranej godzinie.

6. W każdy poniedziałek o godz. 18.00 nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego, a we wtorek o 18.00 różaniec w intencji Ojczyzny.

7. Polecamy prasę katolicką - Przewodnik Katolicki, Gość Niedzielny oraz List do Parafian z komentarzami do dzisiejszej niedzieli.

8. Spotkanie z Biblią w poniedziałek o godz. 19.00


Drukuj   E-mail