Ogłoszenia duszpasterskie 12.05.2019

1. Bóg zapłać za ofiary składane na daninę diecezjalną oraz na potrzeby parafii. Dziękujemy za ofiary złożone na pomoc dla Seminarium Duchownego. Kleryk zebrał 2600 zł.

2. Cały miesiąc maj w sposób szczególny poświecamy Matce Najświętszej. Postarajmy się uczestniczyć jak najliczniej w pięknych i głęboko zakorzenionych w polskiej tradycji nabożeństwach majowych. Nabożeństwa są odprawiane w dni powszednie o godz. 18.00, w niedzielę i święta o godz. 17.30. Z wielkim niepokojem stwierdzamy że w nabożeństwach w ogóle nie uczestniczą dzieci.

3. W poniedziałek 13 dzień miesiąca - dzień fatimski. Serdecznie zapraszamy na nabożeństwa fatimskie przy kapliczce połączone z Litanią Loretańską o godz. 17.45. Po nabożeństwie Msza Św.

4. W piątek o godz. 18.00 Ksiądz Biskup Grzegorz Balcerek udzieli Sakramentu Bierzmowania naszej młodzieży. W tym dniu nabożeństwo majowe będzie o godz. 17.00. Próba kandydatów w poniedziałek o godz. 19.30, spowiedź św. w czwartek od godz. 17.00

5. W przyszłą niedzielę na Mszy Św. o godz. 11.00 dzieci będą przeżywały rocznicę I Komunii Św. Próba dla dzieci w środę o godz. 16.00, po probie spowiedź św.

6. Zachęceni Listem Pasterskim naszego Metropolity, zpraszamy do jak najliczniejszego uczestnictwa w uroczystym Powitaniu czarnej Madonny w kopii Jasnogórskiego Obrazu. Uroczysta Msza Św. rozpocznie się w sobotę o godz. 12.00 na placu przy kościele Nawiedzenia NMP na Ratajach.

7. W tym tygodniu wspomnienie liturgiczne: we wtorek Św. Macieja Ap. w czwartek św. Andrzeja Boboli - patrona Polski.

8. Dzisiaj osoby należące do Nieustającego Różańca odmawiają jedną część różańca w wybranej przez siebie godzinie.

Spotkanie wspólnoty Żywego Różańca w przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 8.00.

Msza Św. w intencji dzieci objętych modlitwą rodziców, dziadków i chrzestnych odbędzie się w najbliższą sobotę o godz. 17.00.

Pielgrzymka Żywego Różańca do Częstochowy odbędzie się 1 czerwca, zapisy w biurze parafialnym.

9. Polceamy Przewodnik Katolicki, Gość Niedzielny i List do Parafian.

10. Spotkanie z Biblią w poniedziałek o godz. 19.00


Drukuj   E-mail