Ogłoszenia duszpasterskie 28.04.2019

1. Dzisiaj Niedziela Miłosierdzia. Śmierć i Zmartwychwstanie Jezusa najdobitniej przekonuje nas o tym, że Bóg jest Miłością, że kocha, przebacza a w Miłosierdziu Bożym świat znajduje pokój a człowiek szczęście! "Bądźmy świadkami Bożego Miłosierdzia" powiedział do nas Św. Jan Pawel II w Łagiewnikach w 2002 r. Zapraszamy dzisiaj na Godzinę Miłosierdzia, która rozpoczenie się o godz. 17.00.

2. W Kościele od dzisiejszej niedzieli przeżywamy Tydzień Miłosierdzia. Hasło tego Tygodnia brzmi: "Miłosierdzie źródłem pojednania". W czynieniu miłosierdzia drugiemu człowiekowi wypełnia się nasze chrześcijańskie powolanie, nigdy nie jesteśmy zwolnieni od troski o drugiego człowieka. Z tej okazji dzisiaj przed kościołem zbiórka na rzecz Caritas Archidiecezji.

3. W piątek - 3 maja - Uroczystość Matki Bożej Królowej Polski. Msze Św. jak w niedzielę. Jest to jednocześnie I piątek miesiąca - spowiedź św. od godz. 17.00 W czwartek Godzina Święta, od godz. 17.30 Adoracja Najświętszego Sakramentu.

4. Cały miesiąc maj w sposób szczególny poświęcamy Matce Najświętszej. Postarajmy się uczestniczyć jak najliczniej w pięknych i głęboko zakorzenionych w naszej tradycji nabożęństwach majowych. Nabożeństwa będą odprawiane o godz. 18.00, w niedzielę o godz. 17.30.

5. Z racji zbliżającego się Tygodnia Modlitw o Powołania Kapłańskie w przyszłą niedzielę będziemy gościli kleryków naszego Seminarium Duchownego, jak zawsze przed kościołem będzie można złożyć ofiarę na pomoc dla Seminarium.

6. Chorych w tym miesiącu odwiedzimy w przyszłym tygodniu tj 10 i 11 maja.

7. Młodzież, która przystępuje do sakramentu bierzmowania ma próbę w poniedziałek o godz. 20.00. Obecność obowiązkowa.

8. W poniedziałek o godz. 19.00 spotkanie dla rodziców dzieci pierwszokomunijnych.

9. W sobotę 1 czerwca odbędzie się ogólnopolska pielgrzymka Żywego Różańca do Częstochowy. Informacje i zapisy w biurze parafialnym.


Drukuj   E-mail