Ogłoszenia duszpasterskie 02.12.2018

1. Rozpoczynamy czas Adwentu. Czas dobrych postanowień, obfitszej lektury Pisma Świętego. Pomyślmy o dziełach miłosierdzia, albowiem wielu ludzi czekając na Boga czeka najpierw na człowieka. Panie z naszego Parafialnego Zespołu Caritas zbierają dzisiaj ofiary na pomoc dla najbardziej potrzebujących z naszej parafii.

2. Najpiękniejszym wzorem adwentowego oczekiwania jest Matka Najświętsza. Uczestnictwo we Mszy Św. roratniej pomoże nam w sensownym i owocnym przeżywaniu tego świętego czasu. Roraty codziennie o godz. 6:45. Pobłogosławione opłatki wigilijne można nabywać po Mszach Św. Można już nabyć świecę Caritas - Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom.

3. W sobotę 8 grudnia przypada Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny, dodatkowa Msza Św. będzie o godz. 10.00. Po Mszy Św. będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu, a o godz. 12.00 rozpocznie się Godzina Łaski, zapraszamy na wspólną modlitwę różańcową. O godz. 17.00 będzie Msza Św. dla dzieci, które przygotowują się do I Komunii Św. dzieci otrzymają medaliki.

4. W tym tygodniu I piątek miesiąca:

- w czwartek od godz. 17.30 Godzina Święta

- w piątek od godz. 16.00 spowiedź św. dla dzieci i młodzieży

- o godz. 17.00 Msza Św. dla dzieci

- o godz. 19.15 Msza Św. dla młodzieży

- chorych odwiedzimy w piątek i sobotę od rana

- w piątek o godz. 17.30 spotkanie czcicieli Najświętszego Serca Pana Jezusa i Niepokalanego Serca Maryi.

5. W tym tygodniu spotkania:

- w poniedziałek kandydaci do bierzmowania klasy trzecie Gimnazjum gr. 1 o godz. 18.00, gr. 2 o godz. 18.45

- w środę o godz. 18.30 klasy VIII

- w poniedziałek o godz. 19.30 katecheza chrzcielna.

6. W przyszłą niedzielę przed kościołami w całej Polsce zbierane będą ofiary na pomoc Kościołowi Katolickiemu na Wschodzie.

7. Polecamy Przewodnik Katolicki, Gość Niedzielny, List do Parafian i Mały Przewodnik Katolicki.


Drukuj   E-mail