Ogłoszenia duszpasterskie 04.11.2018

1. Listopadowe dni sprzyjają zadumie nad przemijaniem. Uświadamiamy sobie że jesteśmy w drodze, jesteśmy tylko przechodniami. Jako Kościół pielgrzymujący, wyrażamy naszą wdzięczność modlitwom tym, którzy przeszli już swój ziemski szlak i są u Pana. Modlimy się za tych, którzy potrzebują jeszcze oczyszczenia, podczas Wymienianek połączonych z modlitwą różańcową we: wtorki, czwartki, piątki i soboty o godz: 18.00.

2. Przyszła niedzielę, 11 listopada, obchodzimy narodowe Święto Niepodległości. Choć żyjemy już w wolnej Ojczyźnie, ciągle musimy pamiętać o potrzebie odradzania i dźwigania się narodu w wielu różnych wymiarach. Msza św. w intencji Ojczyzny z okazji 100 rocznicy odzyskania Niepodległości będzie odprawiona w naszym kościele w sobotę o godz. 10.00. Po Mszy Świętej spotkanie patriotyczne połączone ze wspólnym śpiewem pieśni patriotycznych w Domu Kultury Wiktoria. Serdecznie zapraszamy drogich Parafian.

3. W ramach przygotowania do sakramentu bierzmowania w tym tygodniu zapraszamy na spotkanie w poniedziałek klasy III Gimnazjum:

- grupa 1 o godz. 18.00

- grupa 2 o godz. 18.45

- klasy VIII w środę o godz. 17.00 w kościele

- spotkanie dla rodziców III klas Gimnazjum we wtorek o godz. 19.00 w salce katechetycznej.

4. W przyszłą niedzielę będziemy gościć kleryków naszego Seminarium Duchownego. Przed kościołem będzie można złożyć ofiarę na pomoc dla Seminarium.

Składka inwestycyjna będzie w niedzielę 18 listopada.

5. W poniedziałek o godz. 19.30 katecheza chrzcielna. Zapraszamy rodziców i chrzestnych.

6. W sobotę 24 listopada zapraszamy na Pielgrzymkę do Częstochowy. Informacje szczegółowe i zapisy w biurze parafialnym. Koszt 80 zł.

7. Polecamy Przewodnik Katolicki, Gość Niedzielny i List do Parafian.

8. Już trzeci tydzień rezerwujemy Msze Święte na nowy rok.

 


Drukuj   E-mail