Ogłoszenia duszpasterskie 28.10.2018

1. W czwartek 1 listopada obchodzimy uroczystość Wszystkich Świętych. Kościół w tej uroczystości wychwala Boga za dar świętości najwspanialszych swoich córek i synów. To Ci, którzy przeszli przez życie wierni Bogu i przykazaniom. Dla nas są oni czytelnymi drogowskazami na drodze do wieczności, do domu Ojca. Pamiętajmy, że w tym dniu mamy obowiązek uczestniczenia we Mszy Świętej. Msze będą odprawiane jak w każdą niedzielę, o godz. 17.30 różaniec za zmarłych. Nabożeństwa żałobne na cmentarzach poznańskich rozpoczynają się o godz. 15.00

2. W piątek w Dzień Zaduszny dodatkowa Msza Święta o godz. 10.00. Podczas Mszy Św. o godz. 18.30 modlić się będziemy w sposób szczególny za zmarłych w ostanim roku naszych Parafian. Serdecznie zapraszamy na Mszę Św. najbliższe rodziny zmarłych. Wypisane Wymienianki wrzucamy di skrzyni w kościele. Za zmarłych polecanych w Wymieniankach będziemy się modlić we czwartki, piątki i soboty podczas różańca o godz. 18.00.

 3. W tym tygodniu I piątek miesiąca:

- w piątek o godz. 16.00 spowiedź dzieci i młodzieży

- o godz. 17.00 Msza Św. dla dzieci

- o godz. 19.15 Msza Św. dla młodzieży - kl. VII, VIII i gimnazjum

- w piątek i sobotę od rana odwiedzimy chorych

- w sobotę do godz. 10.00 Adoracja Najświętszego Sakramentu, po Mszy Św. porannej zapraszamy na różaniec wynagradzający za zniewagi wyrządzone Niepokalanemu Sercu Maryi

- dzisiaj przed kościołem zbiórka na pomoc polskim misjonarzom.

4. Spotkanie czcicieli Najświętszego Serca Pana Jezusa i Niepokalanego Serca Maryi w piątek o godz. 17.30

5. W poniedziałek o godz. 17.00 podczas różańca dla dzieci, poświęcenie różańców dla klas III. W środę o godz. 17.00 po różańcu dla dzieci Korowód Świętych. Można przebrać się za ulubionego świętego. Patronem spotkania jest Św. Stanisław Kostka.

6. Aby radować się 100 rocznicą Święta Niepodległości 12 listopada zapraszamy na wyjazd pielgrzymkowy do Woźnik gdzie zwiedzimy klasztor franciszkański i jeden z najpiękniejszych kościołów barokowych na ziemi wielkopolskiej. Następnie udamy się do Buku by modlić się przed cudownym obrazem Matki Bożej Literackiej, obraz ten był koronowany w ubiegłym roku. Po Mszy Św. pogodny wieczór z posiłkiem i niespodzianką. Wyjazd o godz 13.00, koszt ok 80 zł. Zapisy w biurze i po Mszach Świętych.

7. W sobotę 24 listopada organizujemy pielgrzymkę do Częstochowy na uroczyste zaproszenie obrazu Matki Bożej Częstochowskiej do naszej Archidiecezji i naszych parafii. Informacje i zapisy w biurze i po Mszach Świętych.

8. Polecamy prasę katolicką i List do Parafian z komentarzami do niedzielnych czytań.

 


Drukuj   E-mail