Ogłoszenia duszpasterskie 21.10.2018

1. Dzisiaj wraz z całym Kościołem rozpoczynamy Tydzień Misyjny. Przeżywać go będziemy pod hasłem "Wraz z młodymi nieśmy wszystkim Ewangelię". Tydzień Misyjny przypomina nam, że każdy kto przeżywa prawdziwe nawrócenie i pragnie żyć według Ewangelii chce również dzielić się swoją wiarą z innymi. Jest to szczególny czas wspierania misji ewangelizacyjnej Kościoła przez modlitwę i ofiary materialne. Przed kościołem w przyszłą niedzielę na zakończenie Tygodnia Misyjnego można będzie złożyć ofiarę na pomoc polskim misjonarzom i Papieskie Dzieła Misyjne.

2. Przeżywamy miesiąc październik - miesiąc Różańca Świętego. Różaniec towarzyszy nam w chwilach radości i doświadczeń. Nabożeństwa różańcowe w naszym kościele są odprawiane:

- dla dzieci w poniedziałek, środę i czwartek o godz. 17.00

- dla dorosłych w dni powszednie o godz. 18.00, w niedzielę o godz. 17.30

3. Bóg zapłać za ofiary złożone na Dzieło Nowego Tysiąclecia. Zebraliśmy 1131 zł.

4. W dniu 2 listopada w Dzień Zaduszny na Mszy Świętej wieczornej modlimy się za wszystkich naszych Parafian zmarłych w minionym roku. Serdecznie zapraszamy rodziny zmarłych.

5. W Wigilię Wszystkich Świętych 31 października w naszym kościele o godz. 17.00 rozpocznie się Korowód Świętych. Zapraszamy dzieci i rodziców, można przebrać się za ulubionego świętego. Patronem Spotkania jest św. Stanisław Kostka.

6. Można rezerwować Msze Św. na nowy rok.

7. Dnia 24 listopada w sobotę odbędzie się Archidiecezlajna Pielgrzymka na Jasną Górę. Będzie to uroczysty akt zaproszenia Matki Najświętszej do naszej Archidiecezji i naszych parafii. Albowiem od przyszłego roku rozpocznie się peregrynacja obrazu Matki Bożej Częstochowskiej w naszej archidiecezji. Organizujemy też wyjazd z naszej parafii. Zapisy i szczegółowe informacje w biurze parafialnym - koszt 80 zł.

8. Polecamy Przewodnik Katolicki, Gość Niedzielny i List do Parafian.


Drukuj   E-mail