Parafia Matki Bożej Zwycięskiej w Poznaniu

Archidiecezja Poznańska

Ogłoszenia duszpasterskie 08.04.2018

1. Dzisiaj Niedziela Miłosierdzia. Śmierć i Zmartwychwstanie Jezusa najdobitniej przekonuje nas o tym, że Bóg jest Miłością, że kocha i przebacza. W miłosierdziu Bożym świat znajduje pokój, a człowiek szczęście! Bądźmy świadkami Bożego Miłosierdzia - powiedział do nas św. Jan Paweł II w Łagiewnikach w 2002 roku. Zapraszamy dzisiaj na Godzinę Miłosierdzia, która rozpocznie się o godz. 17.00
2. W Kościele od dzisiejszej niedzieli przeżywamy Tydzień Miłosierdzia. W czynieniu miłosierdzia drugiemu człowiekowi wypełnia się nasze chrześcijańskie powołanie, nigdy nie jesteśmy zwolnieni od troski o drugiego człowieka. Z tej okazji dzisiaj przed kościołem zbiórka na rzecz Caritas Archidiecezji.
3. Spotkanie Wspólnoty Żywego Różańca odbędzie się w przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 8.00. Osobom należącym do Nieustającego Różańca przypominamy, że w czwartek 12 kwietnia przypada dzień modlitwy.
4. W ramach przygotowania do Bierzmowania zapraszamy na spotkania w poniedziałek:
klasy II Gimnazjum
o godz. 18.00 grupa 1
o godz. 18.45 grupa 2
5. Młodzież z naszej parafii w przyszłą niedzielę w Katedrze o godz. 16.00 przystąpi do Sakramentu Bierzmowania. Zbiórka młodzieży wraz ze świadkami o godz. 15.30 pod Katedrą, bardzo prosimy nie spóźniać się.
6. Spotkanie dla dzieci komunijnych we wtorek o godz. 16.00. Pierwsza spowiedź w piątek o godz. 16.00 – klasa III a i III b; o godz 16.40 klasa c i d
7. Bóg zapłać za ofiary składane na daninę diecezjalną. Składka w przyszłą niedzielę na cele inwestycyjne.
8. Spotkanie z Biblią w poniedziałek o godz. 19.30
9. Polecamy prasę katolicką Przewodnik Katolicki, Gość Niedzielny oraz List do Parafian.

Dzisiaj jest:Imieniny obchodzą:


Liturgia Słowa
Imieniny

Marzeny, Klaudiusza

myśl dnia
„Prawdziwie piękne jest to, co czyni człowieka lepszym.”
Anne Louise Staël-Holstein
czytanie

Dz 13, 13-25
Ps 89
J 13, 16-20
liturgia dnia

Newsletter