Parafia Matki Bożej Zwycięskiej w Poznaniu

Archidiecezja Poznańska

Ogłoszenia duszpasterskie 01.04.2018

1. Radosne Alleluja jest dziś na naszych ustach i w naszych sercach. Niech radość wielkanocnych świąt dotrze do każdego człowieka. Niech będzie ona zadatkiem i zapowiedzią wiecznego świętowania z Chrystusem.
2. Składamy sobie dzisiaj życzenia. Na Święta Wielkanocne życzymy Drogim Parafianom i Gościom wiele łask Zmartwychwstałego Pana oraz wielkanocnej świadomości, która daje prawdziwą radość i prawdziwy pokój i abyśmy odnajdywali sens życia i cierpienia w Zmartwychwstaniu Chrystusa.
3. Jutro drugi dzień świąteczny. Poniedziałek Wielkanocny .
W dniu tym jak co roku zbierane są przed kościołem ofiary na Katolicki Uniwersytet Lubelski i na Wydział Teologiczny w Poznaniu.
4. Trwa Nowenna do Miłosierdzia Bożego – godziny nowenny wywieszone są w gablotce. Przyszła niedziela jako Niedziela Miłosierdzia rozpoczyna Tydzień Miłosierdzia. Przed kościołami zbiórka na rzecz Caritas Archidiecezji.
5. W tym tygodniu I czwartek i I piątek miesiąca :
• w czwartek od godziny 17.30 Godzina Święta
• w piątek od godz. 16.00 spowiedź św. dzieci i młodzieży
• w piątek o godz. 17.00 Msza św. dla rodziców, którzy wspólnie modlą się w intencji dzieci, o godz. 19.15 Msza św. dla młodzieży III klas Gimnazjum, która za dwa tygodnie przystąpi do sakramentu bierzmowania
• w sobotę do godz. 10.00 Adoracja Najświętszego Sakramentu
• w piątek i sobotę od rana odwiedziny chorych
• spotkanie czcicieli NSPJ i Niepokalanego Serca Maryi w piątek o godz. 19.00
6. Osoby, które nie potwierdziły jeszcze wyjazdu na Pielgrzymkę do Lourdes prosimy by uczyniły to w tym tygodniu. Są jeszcze wolne miejsca na pielgrzymkę. Szczegółowe informacje u księdza Proboszcza.
7. Polecamy Przewodnik Katolicki, Gość Niedzielny, List do Parafian. 

Dzisiaj jest:Imieniny obchodzą:


Liturgia Słowa
Imieniny

Marzeny, Klaudiusza

myśl dnia
„Prawdziwie piękne jest to, co czyni człowieka lepszym.”
Anne Louise Staël-Holstein
czytanie

Dz 13, 13-25
Ps 89
J 13, 16-20
liturgia dnia

Newsletter