Parafia Matki Bożej Zwycięskiej w Poznaniu

Archidiecezja Poznańska

Ogłoszenia duszpasterskie 03.12.2017

1. Rozpoczynamy czas Adwentu. Czas dobrych postanowień, obfitszej lektury Pisma Świętego. Pomyślmy o dziełach miłosierdzia, albowiem wielu ludzi czkając na Boga czeka najpierw na człowieka. Panie z naszego Parafialnego Zespołu Caritas w minioną niedzielę zebrały 2112 zł, za ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać. Na ławeczkach wyłożona jest "Tytka Charytatywna", która może być wsparciem dla biednych. Wypełnioną możemy przynieść do zakrystii lub do biura parafialnego.
2. Najpiękniejszym wzorem adwentowego oczekiwania jest Matka Najświętsza. Uczestnictwo we Mszy Św. roratniej pomoże nam w sensownym i owocnym przeżywaniu tego świętego czasu. Roraty codziennie o godz. 6.45. Pobłogosławione opłatki wigilijne można nabywać po Mszach św. Można już nabyć świecę Caritas – Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom.
3. W piątek 8 grudnia przypada Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Marii Panny, dodatkowa Msza Św, będzie o godz. 10.00. O godz. 17.00 będzie Msza Św. dla dzieci, które przygotowują się do I komunii świętej, dzieci otrzymają medaliki. W dniu tym zapraszamy na wspólną modlitwę różańcową [4 części różańca] od godz. 11.45 "Godzina Łaski dla Całego Świata"
4. W tym tygodniu spotkania:
• w poniedziałek kandydaci do bierzmowania klasy drugie Gimnazjum gr. 1 o godz. 18.00, gr. 2 o godz. 18.45
• w poniedziałek o godz. 19.30 katecheza chrzcielna
• w środę o godz. 19.30 spotkanie Nowej Rady Duszpasterskiej i Ekonomicznej
• w przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 8.00 spotkanie Żywego Różańca
5. W przyszłą niedzielę przed kościołami w całej Polsce zbierane będą ofiary na pomoc Kościołowi Katolickiemu na Wschodzie. Będziemy też gościli ks. Wojciecha Muellera, który jest postulatorem procesu beatyfikacyjnego księdza Aleksandra Woźnego.
6. Na zakończenie roku liturgicznego "Idźcie i Głoście" uczestnicy Spotkań Biblijnych przygotowali krótkie przesłanie – Kerygmat "Jezus - Jedyny Zbawiciel i Pan", które będzie rozdawane po Mszach św.
7. Polecamy Przewodnik Katolicki, Gość Niedzielny, List do Parafian

Dzisiaj jest:Imieniny obchodzą:


Liturgia Słowa
Dziś obchodzimy

pierwszy dzień wiosny

Imieniny

Benedykta, Filemona

myśl dnia
„Jedyną rzeczą potrzebną złu do zwycięstwa jest bierność dobrych ludzi.”
Edmund Burke
czytanie

Dn 3, 14-20. 91-92. 95
Dn 3
J 8, 31-42
liturgia dnia

Newsletter