Parafia Matki Bożej Zwycięskiej w Poznaniu

Archidiecezja Poznańska

1. Bóg zapłać za ofiary składane na daninę diecezjalną oraz na potrzeby parafii. W minioną niedzielę zebraliśmy na cele inwestycyjne 3.583 zł.
2. Cały miesiąc maj w sposób szczególny poświęcamy Matce Najświętszej. Postarajmy się uczestniczyć jak najliczniej w pięknych i głęboko zakorzenionych w polskiej tradycji nabożeństwach majowych. Nabożeństwa są odprawiane w dni powszednie o godz. 18.00, w niedziele i święta o godz. 17.30. Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego w poniedziałek o godz. 17.30
3. Jutro obchodzimy święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła. Papież Paweł VI na prośbę biskupów Polskich, zamykając drugą sesję soborową, ogłosił Maryję Matką Kościoła. Jutrzejsze święto podkreśla rolę Maryi w historii zbawienia i Mistycznym Ciele Chrystusa – Kościele. Opiece Matki Bożej polecajmy wszystkie nasze mamy, a dla zmarłych wypraszajmy szczęśliwość wieczną w niebie.
4. W liturgicznym kalendarzu Kościoła w czwartek obchodzimy święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana.
5. Osoby, które zapisały się na Pielgrzymka do Lourdes zapraszamy we wtorek na godzinę. 19.00 na spotkanie informacyjne z przedstawicielem biura, które organizuje naszą pielgrzymkę.
6. W dniach od 25 maja do 29 maja odbędzie się Misja Talitha kum - ewangelizacja naszego miasta. Inicjatywa ta jest realizowana w ramach obchodów 1050 rocznicy biskupstwa w Poznaniu. Zakończy się uroczystą Eucharystią w niedzielę 27 maja o godzinie 13.00 na Placu Wolności pod przewodnictwem Abpa Stanisława Gądeckiego. Szczegółowy program tych dni wywieszony jest w gablotce.
7. Zapraszamy dzisiaj na godzinę 15.00, na spotkanie rodzinne połączone z konkursem wiedzy religijnej i wspólnym grillowaniem, na grilla można przynieść własne produkty. Piknik rodzinny w Strzeszynku nie odbędzie się, nowy termin zostanie podany.
8. Można zapisywać się na pielgrzymkę Żywego Różańca, szczegóły w gablotce. Młodzież w zakrystii może zapisać się na wyjazd na Lednicę. W dalszym ciągu zapraszamy chłopców od drugiej klasy do służby ministranckiej, mogą zgłaszać się po Mszach św. w zakrystii.
9. Spotkane z Biblią w poniedziałek o godz. 19.00
10. Polecamy Przewodnik Katolicki, Gość Niedzielny, List do Parafian

1. Bóg zapłać za ofiary złożone na pomoc dla naszego Seminarium Duchownego, kleryk zebrał 2770 zł. Składka w przyszłą niedzielę przeznaczona na prace inwestycyjne.

2. Cały miesiąc maj w sposób szczególny poświęcamy Matce Najświętszej. Postarajmy się uczestniczyć jak najliczniej w pięknych i głęboko zakorzenionych w polskiej tradycji mabożeństwach majowych. Nabożeństwa są odprawiane w dni powszednie o godz. 18.00, w niedzielę o godz. 17.30.

3. W przyszłą niedzielę 13 maja - dzień fatimski.

Nabożeństwo Fatimskie połączone z nabożeństwem majowym będzie o godzinie 17.15. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy.

4. W przyszłą niedzielę na mszy św. o godz. 10.30 dzieci z naszej parafiiprzystąpią do I Komunii Świętej. Nie będzie Mszy Św. o godz. 11.00. Okazja do spowiedzi św. dla rodzin w sobotę od godz. 17.00

5. W poniedziałek spotkania dla młodzieży z klasy drugiej gimnazjum w ramach przygotowania do sakramentu bierzmowania:

- grupa 1 - o godz. 18.00

- grupa 2 - o godz. 18.45

- w poniedziałek katecheza chrzcielna dla rodziców i chrzestnych o godz. 19.30.

6. W sobotę 12 maja dzień modlitw dla osób należących do Nieustającego Różańca.

7. We wtorek 8 maja uroczystość Św. Stanisława BP i M. głównego patrona Polski i Archidiecezji.

8. Chłopców, kórzy chcą zostać ministrantami prosimy bardzo o zgłaszanie się do zachrystii po Mszach Św. do księdza Adama. Rodziców bardzo prosimy aby zachęcali i pomagali w podjęciu decyzji.

9. Polecamy Przewodnik Katolicki, Mały Przewodnik, Gość Niedzielny i List do Parafian.

1. Bóg zapłać za ofiary składane na daninę diecezjalną oraz na potrzeby parafii.

2. Cały miesiąc maj w sposób szczególny poświęcamy Matce Najświętszej. Postarajmy się uczestniczyć jak najliczniej w pięknych i głęboko zakorzenionych w polskiej tradycji nabożeństwach majowych. Nabożeństwa będą odprawiane w dni powszednie o godz. 18.00 a w niedzielę o 17.30. Nabożenstwo do Miłosierdzia Bożego w poniedziałek o godz. 17.30.

3. W czwartek uroczystość NMP Królowej Polski, głównej patronki Polski. Msze Św. będą odprawiane tak jak w każdą niedzielę. Po Mszy Św. o godzinie 9.30 zapraszamy do świetlicy na poranek patriotyczno-maryjny.

4. W przyszłą niedzielę 13 maja Dzień Fatimski. Nabożeństwo fatimskie połączone z majowym będzie o godz. 19.00.

5. W tym tygodniu I piątek miesiąca. Spowiedź św. dla dzieci i młodzieży od godz. 16.00, o godz. 17.00 nabożeństwo majowe dla dzieci z komunią św., o godz. 19.15 nabożeństwo majowe z komunią dla młodzieży.

6. W I sobotę miesiąca po Mszy Św. porannej nabożenstwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi i adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 10.00.

7. Chorych odwiedzimy w piątek i sobotę od rana.

8. W najbliższych tygodniach Rada Duszpasterska planuje zorganizować spotkania integracyjno-modlitewne dla naszej wspólnoty parafialnej:

- w niedzielę 20 maja na placu przy minigolfie konkurs wiedzy religijnej i wspólny grill

- w sobotę 26 maja piknik rodzinny nad jeziorem w Strzeszynku - Msza Św., zabawy, ognisko

- w sobotę 16 czerwca parafialny turniej piłki nożnej

- osoby, które chcą pomóc w organizacji tych spotkań zapraszamy na spotkanie dzisiaj po Mszy Św. wieczornej

9. Ksiądz Arcybiskup Metropolita udzielił dyspensy od potraw mięsnych na najbliższy piątek dla wiernych archidiecezji.

10. Polecajmy naszym modlitwom nasze Seminarium Duchowne i dzieło powołań kapłańskich. Przed kościołem można złożyć ofiarę na pomoc Seminarium.

11. Polecamy prasę katolicką - Przewodnik Katolicki, Gość Niedzielny i List do parafian.

1. Bóg zapłać za ofiary składane na daninę diecezjalną oraz na potrzeby parafii. W minioną niedzielę na cele inwestycyjne zebraliśmy 3786 zł.

2. Dzisiejsza niedziela Dobrego Pasterza rozpoczyna Tydzień Modlitw o Powołania Kapłańskie i Zakonne. Niech nie zabraknie naszej osobistej modlitwy w tej ważnej intencji dla całego Kościoła. W przyszłą niedzielę na zakończenie Tygodnia modlitw będziemy gościli kleryków naszego Seminarium Duchownego, przed kościołem będzie można złożyć ofiarę na rzecz Seminarium.

3. W poniedziałek 23 kwietnia przypada uroczystość Św. Wojciecha głównego patronaPolski, a w środę 25 kwietnia święto Św. Marka Ewangelisty.

4. Żywy Różaniec zaprasza 19 maja do Wielenia Zaobrzańskiego na spotkanie modlitewno - formacyjne oraz na Ogólnopolską Pielgrzymkę Żywego Różańca 2 czerwca do Częstochowy. Szczegółowe informacje w gablotce.

5. W poniedziałek o godz. 19.00 spotkanie z Biblią.

6. Polecamy Przewodnik Katolicki, Gość Niedzielny oraz List do Parafian.

Dzisiaj jest:Imieniny obchodzą:


Liturgia Słowa
Dziś obchodzimy

Najświętszej Trójcy, uroczystość

Imieniny

Augustyna, Juliusza

myśl dnia
„Bóg jest źródłem, Jezus jest rzeką, która wypływa z tego źródła, a Duch Święty jest prądem tej rzeki.”
anonim
czytanie

Pwt 4, 32-34. 39-40
Ps 33
Rz 8, 14-17
Mt 28, 16-20
liturgia dnia

Newsletter