Parafia Matki Bożej Zwycięskiej w Poznaniu

Archidiecezja Poznańska

1. Listopadowe dni sprzyjają zadumie nad przemijaniem. Uświadamiamy sobie, że jesteśmy w drodze, jesteśmy tylko przechodniami. Jako Kościół pielgrzymujący, wyrażamy naszą wdzięczność modlitwą tym, którzy przeszli już swój ziemski szlak i są u Pana. Modlimy się za tych, którzy potrzebują jeszcze oczyszczenia podczas wymienianek połączonych z modlitwą różańcową we wtorki, czwartki, piątki i soboty o godz. 18.00

2. W tym tygodniu zapraszamy na spotkania:

- we wtorek o godz. 16.30 dla dizeci pierwszokomunijnych, dzieci otrzymają modlitewniki

- w piątek o godz. 17.00 dla Czcicieli Niepokalanego Serca Maryi i Serca Jezusowego

3. Bóg zapłać za ofiary złożone na pomoc dl Seminarium. Zebraliśmy 2645 zł. Zachęcamy do wstąpienia w szeregi grupy modlitewnej Przyjaciół Arcybiskupiego Seminarium Duchownego, przynależeń może każdy, kto będzie modlił się w kościele bądź w domu w intencji Seminarium i powołań. W Towarzystwie nie obowiązują żadne składki. Zapisac się można dzisiaj po Mszach Św. i w ciągu tygodnia w biurze parafialnym.

4. Można rezerwować Msze Św. na przyszły rok

5. W przyszłą Niedzielę panie z Parafialnego Caritas będą przed kościołem zbierać ofiary na pomoc dla najbardziej potrzebujących z naszej parafii.

6. W poniedziałek po Mszy Św. wieczornej spotkanie z Biblią

7. Polecamy Przewodnik Katolicki, Gość Niedzielny i List do parafian.

1. Listopadowe dni sprzyjają zadumie nad przemijaniem. Uświadamiamy sobie, że jesteśmy w drodze, jesteśmy tylko przechodniami. Jako Kościół pielgrzymujący, wyrażamy naszą wdzięczność modlitwą tym, którzy przeszli już swój ziemski szlak i są u Pana. Modlimy się za tych, którzy potrzebują jeszcze oczyszczenia podczas wymienianek połączonych z modlitwą różańcową we wtorki, czwartki, piątki i soboty o godz. 18.00

2. W tym tygodniu zapraszamy na spotkania:

- w poniedziałek o godz. 17.40 spotkanie młodzieży dla klas III Gimnazjum

- w środę o godz. 17.00 klasy VII

3. Gościmy dzisiaj kleryków naszego Seminarium Duchownego, by wspólnie pomodlić się w intencji Seminarium i o nowe powołania kapłańskie. Przed kościołem można złożyć ofiarę na pomoc Seminarium. Zachęcamy również do wstąpienia w szeregi grupy modlitewnej Przyjaciół Arcybiskupiego Seminarium Duchownego, można to uczunić już dzisiaj w zakrystii bądź w ciągu tygodnia.

4. Składka w przyszłą niedzielę przeznaczona na cele inwestycyjne

5. Można rezerwować Msze Św. na przyszły rok

6. W poniedziałek po Mszy Św. wieczornej spotkanie z Biblią

7. Polecamy Przewodnik Katolicki, Gość Niedzielny i List do parafian.

1. Bóg zaprać za ofiary złożone na ofiarę w minioną niedzielę. Zebraliśmy 3324 zł. Zostały przeznaczone na dalsze wyposażenie prezbiterium.
2. W środę, 1 listopada, obchodzimy uroczystość Wszystkich Świętych. Kościół w tej uroczystości wychwala Boga za dar świętości najwspanialszych swoich córek i synów. To ci, którzy przeszli przez życie wierni Bogu i przykazaniom. Dla nas są oni czytelnymi drogowskazami na drodze do wieczności, do domu Ojca. Pamiętajmy, że w tym dniu mamy obowiązek uczestniczenia we Mszy św. Msze św. będą odprawiane jak w każdą niedzielę, o godz. 17.30 różaniec za zmarłych. Nabożeństwa żałobne na cmentarzach poznańskich rozpoczynają się o godz. 15.00
3. W czwatek "Dzień Zaduszny" dodatkowa Msza św. o godz. 10.00. Podczas Mszy św.o godz. 18.30 modlić się będziemy w sposób szczególny za zmarłych w ostatnim roku naszych Parafian. Serdecznie zapraszamy na Mszę św. najbliższe rodziny zmarłych. Wypisane wymienianki wrzucamy do skrzyni w kościele. Za zmarłych polecanych w wymieniankach będziemy modlić się we wtorki, czwartki, piątki soboty podczas różańca o godz. 18.00
4. W tym tygodniu I czwartek i I piątek miesiąca:
• W czwartek od godz. 17.30 Godzina Święta (okazja do spowiedzi św.}
• W piąte od godz. 16.00 spowiedź św dzieci i młodzieży
• O godz. 17.00 Msza św. dla dzieci
• O godz. 19.15 Msza św. dla młodzieży
• W piąte i sobotę od rana odwiedzimy chorych
• W sobotę o godz. 17.00 Msza św. dla rodziców modlących się wspólnie w intencji dzieci
• w sobotę do godz. 10.00 Adoracja Najświętszego Sakramentu. Po Mszy św. porannej zapraszamy na różaniec wynagradzający za zniewagi wyrządzane Niepokalanemu Sercu Maryi
5. We wtorek 31 października Korowód Świętych, rozpocznie się w kościele o godz. 17.00
6. W poniedziałek o godz. 17.00 ostatni różaniec dla dzieci, w czasie nabożeństwa zostaną poświęcone różańce.
7. Polecamy prasę katolicką Przewodnik Katolicki, Gość Niedzielny i List do Parafia z komentarzami do niedzielnych czytań.
8. Polecamy kalendarzyk Wyd. Św. Wojciecha oraz kalendarz ścienny Archiwum Archidiecezjalnego.

1. Dzisiaj wraz z całym Kościołem rozpoczynamy Tydzień Misyjny. Przeżywać go będziemy po hasłem "Idźcie i Głoście". Tydzień Misyjny przypomina nam, każdy kto rpzezywa prawdziwe nawrócenie i pragnie żyć według Ewangelii chce również dzielić się swoją wiarą z innymi. Jest to szczególny czas wspierania misji ewangelizacyjnej Kościoła przez modlitwę i ofiary materialne. Przed kościołem w przyszłą niedzielę na zakończenie Tygodnia Misyjnego można złożyć ofiarę na pomoc polski misjonarzom i Papieskie Dzieła Misyjne.

2. Przeżywamy miesiąc październik - miesiac Różańca Świętego. Różaniec towarzyszy nam w chwilach radości i doświadczeń. Nabożeństwa różańcowe w naszym kościole są odprawiane:

- dla dzieci w poniedziałki, środy i piątki o godz. 17.00

- dla dorosłych w dni powszednie o godz. 18.00, w niedzielę o godz. 17.30

- dla młodzieży we wtorek o godz. 19.15

3. Bóg zapłać za ofiary złożone na pomoc dla Meksyku. Zebraliśmy 2131 zł.

4. W dniu 2 listopada w Dzień Zaduszny na Mszy Św. wieczornej modlimy się za wszystkich naszych Parafian zmarłych w minionym roku. Serdecznie zapraszamy rodziny zmarłych.

5. Można rezerwować Msze Św. na przyszły rok.

6. Polecamy Przewodnik Katolicki, Gość Niedzielny, List do Parafian.

7. Spotkanie z Biblią w poniedziałek po Mszy Św. wieczornej.

 

Dzisiaj jest:Imieniny obchodzą:


Liturgia Słowa
Dziś obchodzimy

św. Cecylii, dziewicy i męczennicy, wspomnienie

Imieniny

Cecylii, Marka

myśl dnia
„Dom to nie miejsce, gdzie mieszkasz, ale miejsce, gdzie cię rozumieją.”
Christian Morgenstern
czytanie

2 Mch 7, 1. 20-31
Ps 17
Łk 19, 11-28

liturgia dnia

Newsletter